Nowi ministranci w naszej parafii i kolejne stopnie!

0139     W trakcie trwania białego tygodnia w naszej parafii przeżywaliśmy, dodatkową, radosną uroczystość. Ks. proboszcz, w posłudze ministranta ustanowił dziewięciu chłopców, którzy przez długi czas przygotowywali się do tego zadania jako kandydaci.

Posługa ministranta przy ołtarzu jest radosnym, ale jednocześnie bardzo odpowiedzialnym zadaniem, do którego młody człowiek jest zaproszony. Radość nasza jest tym większa, że również chłopcy, którzy już od dłuższego czasu posługują przy ołtarzu, zdobywają kolejne stopnie. W czasie opisywanej uroczystości zyskaliśmy również nowych lektorów i ministrantów światła. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie otrzymywane dobrodziejstwa. Dziękujemy również naszym gorliwym ministrantom, dzięki którym Liturgia staje się piękniejsza. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę ks. Wojciecha, opiekuna służby liturgicznej w naszej parafii za trud i zaangażowanie włożone w formację ministrantów. Zapraszamy chłopców klas trzecich i starszych do służby przy ołtarzu. Chętnych do tej pięknej posługi przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

PRZYDATNE LINKI: