Boże Ciało w naszej parafii

0457     Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, potocznie zwana Bożym Ciałem, corocznie przyciąga do świątyni i na ulice naszego miasta mnóstwo wiernych.

Nie inaczej było również w tym roku. Tradycją Węgrowskich parafii jest wspólna procesja wiernych z "bazyliki" i z "klasztoru". W tym roku za przewodnictwo odpowiadała parafia klasztorna, dlatego też po uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00, wspólnie z naszymi wszystkimi parafianami wyruszyliśmy pod sąsiedni Kościół, by z tego miejsca, już wspólnie wyruszyć z Najświętszym Sakramentem na ulice miasta, manifestując wiarę w Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, utajonego w białej hostii. W dzisiejszym, bardzo trudnym i zlaicyzowanym świecie, widok tak wielu ludzi zaangażowanych w procesję Eucharystyczną, widok małych dzieci sypiących kwiaty, mężczyzn i kobiet niosących feretrony, młodzieży i starszych, klękających przed Panem Jezusem, to niesamowite świadectwo wiary, pozwalające z nadzieją patrzeć w przyszłość.

          Pragniemy skierować serdeczne podziękowania do wszystkich parafian i gości za zaangażowanie się w przebieg procesji. Dziękujemy również strażakom, policjantom i władzom miasta za wszelką okazaną pomoc. Więcej zdjęć zobaczysz tutaj.

PRZYDATNE LINKI: