Pielgrzymka dzieci po I komunii do miejsc świętych

20170617 161757     Tradycją naszej parafii jest wspólna pielgrzymka dzieci po I Komunii świętej. Taki wyjazd odbył się również w tym roku. 48 osobowa grupa dzieci, wraz z ks. Emilem, s. Katarzyną i kilkoma rodzicami udała się do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku.

Punktem pierwszym było sanktuarium w Sokółce - miejsce Cudu Eucharystycznego z 2008 roku. W tym też miejscu dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej i wysłuchały historii wyżej wspomnianego wydarzenia. Następnie był czas na zakup pamiątek, a także wspólny obiad.

    Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Jeden z tamtejszych duszpasterzy opowiedział nam historię tego miejsca i związanych z nim cudownych uzdrowień. Każdy również mógł wziąć sobie odrobinę łaskami słynącej, tamtejszej wody ze źródełka. Nie zabrakło również czasu na chwilę odpoczynku i rozrywkę na tamtejszym placu zabaw. Ostatnim miejscem, w które się udaliśmy, było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, gdzie spoczywają szczątki bł. ks. Michała Sopoćko. Po krótkiej modlitwie i zwiedzeniu tamtejszego Kościoła udaliśmy się w w drogę powrotną do Węgrowa. Czas spędzony w autokarze był wypełniony konkursami śpiewu i wiedzy, w które dzieci bardzo chętnie się zaangażowały. 

PRZYDATNE LINKI: