Artykuł 2014

NAJPIĘKNIEJSZE LAMPIONY

Jak co roku w Adwencie dzieci z naszej parafii uczestniczą we Mszy Św. roratniej. Przynoszą lampiony i z tym światłem wracają później do domu. Lampiony własnoręcznie zrobione  biorą udział w konkursie na najładniejszy lampion. W tym roku 30 pięknych lampionów wzięło udział w konkursie - wszystkie ciekawe i przepiękne. O czym przekonała się komisja wybierając ten najpiękniejszy. Cieszymy się, ze tak dużo rodzin podjęło się wykonania z dziećmi lampionów. Będą one pamiątką czynnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i obchodów pamiątki Jego narodzenia.

Czytaj więcej: NAJPIĘKNIEJSZE LAMPIONY

WIECZÓR ŚW. ANDRZEJA

W sobotę 29 listopada dzieci z naszej parafii: dziewczynki procesyjne oraz ministranci spotkali się na wieczorze Św. Andrzeja.

 Towarzyszyły temu spotkaniu zabawy, tańce i dużo słodyczy przygotowanych między innymi przez rodziców. Dzieci wcielały się w księżniczki, smoki i rycerzy…bawiły się przy znanych piosenkach obficie serwowanych przez DJ Karola. Była to zabawa kończąca rok liturgiczny.

Czytaj więcej: WIECZÓR ŚW. ANDRZEJA

96 rocznica Odzyskania Niepodległości

11 Listopada o godz.10.30 w Bazylice została odprawiona Msza św. ZA OJCZYZNĘ w 96 r. Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Eucharystii uczestniczyły władze samorządowe, poczty sztandarowe i liczne grono mieszkańców. Homilię wygłosił Ks. kanonik Marek Matusik. Oprawę liturgiczną uświetniła Miejska Orkiestra Dęta. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości  złożyli  wieńce pod pomnikiem J. Piłsudskiego i Solidarności.

 

Czytaj więcej: 96 rocznica Odzyskania Niepodległości

Rekolekcje dla katechetów

W dniach 17-19 października 2014r. katecheci pracujący w naszej parafii uczestniczyli w rekolekcjach zorganizowanych przez Wydział Katechezy Diecezji Drohiczyńskiej. Rekolekcje prowadził ks. dr Robert Grzybowski - diecezjalny duszpasterz nauczycieli i dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji. Był to czas wsłuchiwania się w Słowo Boże i przybliżania się do Pana.


PRZYDATNE LINKI: